LIFTMANIA

Kilka słów o mnie

Swoją karierę sportową rozpocząłem bardzo wcześnie, ponieważ jeszcze jako 15 latek. Miałem ogromne ambicje sportowe, ale nie koniecznie odpowiednio bogate konto bankowe, aby pozwolić sobie na trenera personalnego. Od samego początku musiałem wziąć więc sprawy, we własne ręce. 

Aby odpowiedzieć na nurtujące mnie pytania odnośnie tego, jak budować formę fizyczną, zanurkowałem w szum informacyjny. Przez ostatnie 14 lat, przeczytałem tonę artykułów naukowych oraz całą bibliotekę tematycznych książek. Poszerzałem swoją wiedzę z zakresu anatomi, biomechaniki, biochemii, programowania treningowego oraz metodyki treningowej. Trenowałem z najlepszymi sportowcami na świecie, z różnych dyscyplin sportowych, aby ostatecznie przefiltrować całą tą wiedzę, na własnym doświadczeniu.

Rezultatem tego poświęcenia są moje osiągnięcia sportowe. Stworzyłem sprawne i silne ciało, które pozwoliło mi na sukcesy w różnych dyscyplinach sportowych. 

W trakcie mojej kariery zdobyłem między innymi tytuły Najwszechstronniejszego zawodnika w Polsce czy Mistrza Europy Street Workout. W 2016 roku reprezentowałem Polskę na Grupowych Mistrzostwach Świata Street Workout w Bahrajnie, gdzie zająłem w raz z naszą drużyną 10 miejsce. Posiadam również rekord Polski w podciąganiu z ciężarem. Podciągnąłem się nachwytem z ciężarem 105kg doczepionym do pasa, przy wadze ciała 95kg.

 

Poza kalisteniką nie obijałem się również w sportach sylwetkowych, gdzie zdobyłem  V-ce Mistrzostwo Polski Męskiej sylwetki federacji NPC. Miałem nawet swój epizod w STRONGMAN. W 2021 roku wziąłem udział w zawodach RealWars, gdzie rywalizowałem i wygrałem w konkurencjach STRONGMAN z Alexem Kurdechą. Ważącym 140kg, jednym z najsilniejszych zawodników Armwrestlingu na świecie. Ważyłem wtedy 90kg.