Ebook SIŁA WSZECHSTRONNOŚCI + 6 miesięczny program HERO

150,00 zł
Brutto
Ilość

ZACZNIJ TRENOWAĆ Z GŁOWĄ

Ebook SIŁA WSZECHSTRONNOŚCI to moja skondensowana wiedza treningowa oraz 6 miesięczny program treningowy HERO spisane na bisko 100 stronach.

WITAJ W PROGRAMIE HERO!

Cieszę się, że mi zaufałeś i jesteś gotowy rozpocząć razem ze mną drogę po swoją nadludzką formę. Program ten, krok po kroku, tłumacząc merytorycznie jak powinieneś postępować, poprowadzi cię prosto do osiągnięcia celu.

Dzięki gotowemu programowi HERO zbudujesz nie tylko siłę, wytrzymałość oraz wydolność, ale również imponującą i wysportowaną sylwetkę. 

Program ma na celu twój wszechstronny rozwój, dlatego znajduje się w nim wiele etapów treningowych kładących nacisk na różne cechy motoryczne oraz wykorzystujących różne dyscypliny sportowe tak, aby twoja sprawność fizyczna nie posiadała granic możliwości. Trójbój siłowy, Street Lifting, Street Workout, bieganie oraz pływanie to jedne z dyscyplin, z którymi będziesz musiał się zmierzyć.

Czym jest ogólne przygotowanie fizyczne?

Jak wykonać prawidłową rozgrzewkę?

Jak zadbać o równowagę strukturalną?

Teoria treningu: POWTÓRZENIA, SERIE, ODPOCZYNEK MIĘDZY SERIAMI, CZESTOTLIWOŚĆ TRENINGU, DOBÓR ĆWICZEŃ, KOLEJNOŚĆ ĆWICZEŃ, PRĘDKOŚĆ RUCHU - dlaczego tak a nie inaczej?

Jak zadbać o pełną regenerację organizmu?

Jak działa nasz układ nerwowy?

Na te i na wiele więcej pytań znajdziesz odpowiedź w mojej książce. 

To wydanie to mój pierwszy krok w stronę rozwoju pisarskiego. Przeczytaj bo warto!

Fragment:

W świecie sportu, przygotowania motorycznego i fizjoterapii jest wiele testów, ewaluacji oraz pomiarów, weryfikujących sprawność fizyczną, zakresy ruchów czy przeróżne zależności w naszym ciele. Niektóre z nich sprawdzają się lepiej, inne gorzej, a niektóre w ogóle nie przynoszą oczekiwanych korzyści.

Dlatego też, naszym zdaniem, najlepszym sposobem na utrzymanie jak najdłużej pełni zdrowia oraz na uniknięcie niechcianych kontuzji u sportowców czy amatorów wszelkiego ruchu, jest uzyskanie odpowiedniego balansu strukturalnego.

BALANS STRUKTURALNY to zachowanie optymalnej proporcji siły i masy mięśniowej pomiędzy poszczególnymi segmentami naszego ciała:

  • Przednia taśma vs. tylna taśma,

  • Górna część ciała vs. dolna część ciała,

  • Prawa strona vs. lewa strona,

a także  pomiędzy poszczególnymi aktonami danego mięśnia.

DYSBALANS STRUKTURALNY to, analogicznie, zaburzenie wymaganych proporcji w sile i masie mięśniowej, które może prowadzić do przewlekłych przeciążeń i kontuzji.

Przykłady zaburzeń balansu strukturalnego, ze świata sportu:

PRZEDNIA TAŚMA VS. TYLNA TAŚMA – np. siatkarze, którzy przez większość czasu na boisku, nadużywają przednich części ciała. Zaczynając od mięśni naramiennych, które cały czas wykonują nadmierną pracę – podczas atakowania, blokowania czy najzwyklejszych odbić, a kończąc na mięśniach czworogłowych ud czy mięśniach biodrowo-lędźwiowych, które przez większość czasu są napięte, z powodu ciągłej „niskiej” postawy w obronie oraz cyklicznych wyskoków (co często prowadzi do tzw. „kolana skoczka”). Dlatego też, żeby odpowiednio zrównoważyć obciążenia występujące na co dzień u naszych sportowców, powinniśmy skupić się na wzmocnieniu mięśni antagonistycznych – czyli w tym przypadku, mięśni pleców (głównie: m. czworobocznych, m. równoległobocznych, m. najszerszych grzbietu), mięśni stożka rotatorów oraz całej tylnej grupie mięśni ud (m.in. m. dwugłowych czy m. pośladkowych).

GÓRNA CZĘŚĆ CIAŁA VS. DOLNA CZĘŚĆ CIAŁA – np. kajakarze. W tym sporcie dominującą pracę na wodzie wykonują górne partie ciała. I oczywiście dla uzyskania lepszych wyników i osiągów sportowych powinniśmy skupiać się na poprawie siły i mocy generowanej przez te właśnie mięśnie, ale dla ogólnego zdrowia naszych zawodników i dla zachowania odpowiednich proporcji agonista – antagonista, nie możemy zapominać także o wzmacnianiu dolnych partii ciała, które również są bardzo ważnym elementem ogólnej sprawności sportowca.

PRAWA STRONA VS. LEWA STRONA – np. piłkarze ręczni. Charakterystyka tej dyscypliny wymaga od zawodników wykonywania głównie ruchów unilateralnych (jednonóż, jednorącz). Dominująca ręka jest ręką rzucającą, a noga  przeciwna – nogą wybijającą do oddania rzutu. Dlatego też podczas treningu motorycznego z tego typu sportowcami powinniśmy skupić się nad wyrównaniem dysbalansu i pracą bilateralną (obunóż, oburącz). Wiadomą sprawą jest, że nie odwrócimy całkowicie proporcji jakich wymaga od nich specyfika dyscypliny, ale by sportowcy mogli jak najdłużej cieszyć się zdrowiem i unikać kontuzji, muszą pracować nad zmniejszeniem tych dysproporcji.

POSZCZEGÓLNE AKTONY DANEGO MIĘŚNIA – np. sportowcy rzucający, uderzający (rzut oszczepem, baseball, siatkówka, boks). Przewaga pracy przednich części mięśni naramiennych, podczas rzutów, czy uderzeń, powoduje bardzo często „wysunięcie barków do przodu” u sportowców wyżej wymienionych dyscyplin i nadmierne przeciążenia spowodowane charakterystyką ruchu. Dla ogólnego zdrowia barków i wykorzystania pełni potencjału zdolności motorycznych, osoby te powinny skupić się na wzmacnianiu antagonistów – m. czworoboczne, m. równoległoboczne, m. dźwigacz łopatki, m. stożka rotatorów, m. najszersze grzbietu.